Звучи, рідна мово!

Date: 10 листопада 2022 о 15:22

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П.Куліш
В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації.
9 листопада, у день Преподобного Нестора Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який прагнув зберегти національну пам’ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки.
У Головинському ліцеї було проведено ряд заходів, присвячених рідній мові. 8 листопада учні 9 класу активно долучилися до проведення мовної вікторини «Подорож океаном рідної мови». Школярі узагальнили свої знання про мову, слово і провели паралелі із сучасністю.
Учні 9-10 класів взяли участь у флешмобі «Бринить, співає наша мова». Вихованці поширювали крилаті вислови та слова відомих українських письменників, громадських та культурних діячів про мову. Цим продемонстрували, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.
Також 9 листопада стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені П. Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть наш заклад і в районному конкурсі. Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися усі охочі та небайдужі до української мови учні та вчителі. Адже це не лише перевірка грамотності, а й наше єднання.
Сьогодні, 10 листопада, семикласники стали учасниками інтелектуальний гри " Знавці рідної мови". Виконуючи завдання, діти занурилися в безмежний океан рідної мови: підбирали епітети до слова мова, замінювали фразеологізми синонімами, утворювали нові слова, відгадували мовні загадки, редагували речення, складали сенкани. Гра пройшла у атмосфері дружньої підтримки та теплоти.
Мабуть, не вистачить життя, аби перепливти мовний океан. Рідне слово житиме вічно, бо воно є Правда, Добро і краса нашого народу, бо шлях до істини і величі лежить через слово.
Тож любімо, поважаймо та удосконалюймо нашу мову, адже вона, як і Україна, в нашому серці починається з кожного з нас.