Тиждень безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” в ДСП "Барвінок"

Date: 19 травня 2023 о 15:37
51 view

Протягом тижня з 17.05 по 21.05 в ДСП «Барвінок» проводився Тиждень безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” . Діти мали можливість якомога більше дізнатись про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них. Під час бесід, розглядання ілюстрацій, читання художніх творів, дітям надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор з м’ячем, катання на роликах, велосипеді поблизу дороги, а також здобути практичних навичок поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів тощо.
Відповідно до тематики Тижня були проведені заняття «Наш друг і помічник світлофор», «Дорожній транспорт на вулиці», «Дорожні знаки» ( вихователь С.Васевич), «Дитина і вулиця», «Абетка дорожнього руху» (вихователь Г.Антонюк), гра-квест «У світі дорожніх знаків» (вихователь Т.Шворобей).
Під час проведенного у всіх вікових групах національного уроку «Безпечна дорога додому» вихованці засвоїли основи безпеки дорожнього руху та запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Долучилася до заходу і медична сестра закладу Ю.Панчук, яка провела практичне заняття «Надання першої медичної допомоги при ДТП».
З дітьми молодшого дошкільного віку педагоги провели моделюючі ситуації «Пригоди Петрика», «Як вчиниш ти?»; дидактичні ігри «Червоний – зелений», «Транспорт»; рухливі ігри «Літаки», «По рівненькій доріжці»; ігри в куточку дорожнього руху; конструювання макету дороги. Малюки спостерігали за рухом машин та поведінкою людей.
Дітей старшого дошкільного віку заходи «Тижня безпеки дорожнього руху» захопили ще більше. З ними організували подорож містом дорожніх знаків; розглядання непередбачуваних ситуацій зі звірами на дорозі за серією картин «Азбука дорожнього руху»; бесіди «Обережно! Транспорт!», «Мій безпечний шлях до дитячого садка»; відеоповідомлення «Поведінка під час виявлення підозрілих предметів в умовах воєнного стану»; розфарбовування схематичних малюнків. Дидактичні ігри «Водії», «Автомобілі спеціального призначення» збагатили уявлення дітей про небезпечність через необачливість, які виникають в житті і приводять до лиха.
Заходи, які були проведені в рамках Тижня безпеки дали змогу дітям і дорослим одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих людей.